Jako server odchozí pošty (SMTP server) nastavte: ns2.videon-znojmo.cz.

V současnosti jsou podporována následující rozhraní pro připojení přístrojů do sítě VIDEON:

   

IEEE 802.3u         100BASE-TX, 100BASE-T4, 100BASE-FX Fast Ethernet 100 Mbit/s (12.5 MB/s) w/autonegotiation

IEEE 802.3z          1000BASE-X Gbit/s Ethernet over Fiber-Optic at 1 Gbit/s (125 MB/s)

 

Postup pro získání fyzické (MAC) adresy síťového adaptéru

Fyzická adresa adaptéru jednoznačně identifikuje vaši síťovou kartu a v případě, že je vám adresa IP přidělována automaticky, jedná se o jeden ze znaků, díky kterému obdržíte od serveru vždy tu "správnou." Pokud uživatel našich služeb vymění stávající síťovou kartu za jinou, popřípadě vymění celý počítač, je třeba nám tuto změnu sdělit (novou fyzickou adresu síťové karty).

 

Následující postup je použitelný v operačním systému MS Windows (95/98/ME/XP/2000), používáte-li jiný operační systém, obraťte se na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tento postup není jediný a možná ani nejjednodušší, měl by však být použitelný na většině PC se sytémem Windows.

Začněte tlačítkem START, vyberte možnost Spustit ...

WINDOWS XP/2000: Do řádku napište: cmd (jak vidíte na obrázku) a stiskněte tlačítko OK nebo klávesu Enter.
WINDOWS 95/98/ME: Do řádku napište: command a stiskněte tlačítko OK nebo klávesu Enter.

Do okna, které se otevřelo napište následující příkaz: ipconfig /all > c:\ipconfig.txt (na obrázku podtrženo žlutě) a stiskněte klávesu Enter.
Pozn.: pro vložení znaků ">" a "\" pravděpodobně budete muset přepnout na anglické rozložení klávesnice; ve Windows 95/98/ME tak lze zpravidla učinit kombinací Ctrl-Alt-1 (anglická klávesnice) a Ctrl-Alt-2 (česká klávesnice) - přepínání na stavové liště není v tomto případě funkční; v systému Windows 2000/XP se přepínání klávesnice provádí stejně jako u ostatních aplikací (stavová lišta je v tomto případě funkční) - nejčastěji kombinace Alt-Shift nebo Ctrl-Shift nebo levý Shift - pravý Shift (konkrétní nastavení zjistíte v Ovládacích panelech - Klávesnice).

Tímto se vytvořil v kořenovém adresáři disku c: soubor ipconfig.txt (soubor můžete samozřejmě umístit kamkoliv jinam), který otevřete libovolným textovým editorem, v našem případě Poznámkovým blokem, který je standardní součástí systému Windows.
V uvedeném příkladu se v systému vyskytují dva síťové adaptéry, pro nás je však důležitý pouze jeden, a to ten, kterým je realizováno připojení k místní síti (k internetu). Žlutě zvýrazněný údaj je MAC adresa, kterou hledáme.
Pokud si nejste jisti, kterým adaptérem je připojení realizováno, odešlete celý soubor ipconfig.txt na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (nezapomeňte uvést své jméno, adresu a číslo smlouvy).

V případě, že je ze strany poskytovatele připojení uplatňovaná tzv. agregace, jsou jednotlivé účastnické přípojky seskupeny do tzv. agregačních skupin, kterým je vždy vyčleněna omezená šířka písma. Každá jednotlivá přípojka má pak svůj vlastní strop přenosové rychlosti (ten může být dán fyzikálním omezením přenosového média nebo je nastaven softwarově). Důležitým parametrem je nepoměr mezi kapacitou vyčleněnou pro celou agregační skupinu a limitem jednotlivých přípojek. V současné době není tento postup u našich přípojek aplikován a linky jsou shora omezeny pevně daným limitem přenosového pásma.

Podkategorie

Zde naleznete často kladené dotazy a řešení některých problémů.

VIDEON Networking s.r.o.
Palackého 1058/30, Znojmo
Tel.: +420 530 511 399
Tel.: +420 731 964 049
E-mail:
kancelar@videon-znojmo.cz

Provozní doba:
v pracovní dny od 8:00 do 11:00
v pracovní dny od 14:00 do 16:30

přihlášení k e-mailu:
- Web mail (RoundCube)
- Web mail (SquirrelMail)